PACIENTAMS » KAIP TAPTI ĮSTAIGOS PACIENTU?


 
Prisiregistruoti prie mūsų klinikos labai paprasta - tereikia užpildyti specialų SAM ministro patvirtintą prašymą forma Nr. 025-025-1/a.
Prašyme būtina įrašyti vardą, pavardę ir asmens kodą. Ypatingai dėmesingai reikia įrašyti gyvenamąją vietą. Prašymo forma turi būti su asmens parašu, todėl elektroniniu būdu prisirašyti prie klinikos nėra įmanoma.
Studentai atvykę iš kitų Lietuvos regionų privalo nurodyti pastovią arba laikiną gyvenamąją vietą Vilniuje arba Vilniaus rajone.
Registratūroje suvedus asmens duomenis į duomenų bazę, asmens duomenys yra siunčiami į Valstybinių Ligonių kasų serverį. Taip žmogus tampa klinkos pacientu, o jo buvusioje įstaigoje įrašas pasinaikina. Medicininė kortelė paštu yra persiunčiama į naują kliniką.
Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, pacientas laisvai gali pasirinkti gydymo įstaigą pateikdamas jai užpildytą ir pasirašytą prašymą. Tokiu būdu pacientas gali laisvai migruoti ir keisti savo gydymo įstaigas kaip panorėjęs ir kada panorėjęs - nėra nustatyto minimalaus laiko išbūti prirašytam prie gydymo įstaigos ir nėra jokio apylinkiškumo principo. Tokią tvarką dar iš sovietinių laikų turi pasitvirtinusios 'senosios' poliklinikos.
Nepatenkintas naująja medicinine įstaiga pacientas jau kitą dieną gali grįžti į buvusiąją arba išmėginti naują medicininę gydymo įstaigą tokiu pačiu prisiregistravimo būdu. Persiregistravimų skaičius nėra ribojimas.